Színpadi program

30. MESTERSÉGEK ÜNNEPE 2016. SZÍNPADI PROGRAMOK
időpont Oroszlános Színpad Zeneszínpad, Savoyai terasz
CSÜTÖRTÖK AUGUSZTUS 18.  
12 óra Játsszunk zenét! – a Tázló Együttes koncertje
13 óra Vendégünk Kína: báb, zene, tánc Shanxi és Guizhou tartományokból
14 óra Sírítsd meg, fordítsd meg! – a nagybányai Berena Zenekar koncertje. Mesét mond: Markó Botond
15 óra Zűrös Banda lemezbemutató koncert
16 óra Kárpátmedencei táncok – a Bara zenekar koncertje
17 óra Palya Bea – Szokolay Dongó Balázs duó koncertje
18 óra A 30. Mesterségek Ünnepe megnyitója 
18.30 Balogh Kálmán és Bede Péter duó koncertje
19 óra Sebő 68 – a Sebő Együttes koncertje
20 óra Vendégünk Kína: Shanxi tartomány zenéje: a Pipa (kínai lant) és az Erhu (kéthúros lant) művészei
21 – 23-ig Magyar táncház a Bara zenekarral
PÉNTEK, AUGUSZTUS 19.
11 óra  “Ki játszik ilyet?” – énekes játékok Sándor Ildikóval és a Magyar Pedagógiai Társaság Hagyományismereti Szakosztály tagjaival
12 óra Ivanovics Tünde és Fábri Géza duó  koncertje
13 óra A megújulás útján – Hrivnák Tünde eredeti kézzel hímzett BY ME Spicy és BY ME  Matyó mintás kollekciója
14 óra Misina zenekar koncertje
15 óra Van egy forrás – Csík János és barátai
16 óra Kobzart Folk Műhely
17 óra Fergeteges – Zsikó Zoltán és Zenekara Díjátadó – a Népművészet Mestere díjakat átadja Rétvári Bence parlamenti államtitkár
18 óra Szirtesfolk – Szirtes Edina Mókus koncertje
19 óra Ihajla  – Herczku Ági előadása táncos barátaival és a bandával
20 óra Vendégünk Kína: Shanxi tartomány zenéje: a Pipa (kínai lant) és az Erhu (kéthúros lant) művészei
21 óra Magyar táncház a Zsikó Zenekarral
SZOMBAT, AUGUSZTUS 20.
10 óra Friss – A Magyar Dudazenekar koncertje
11 óra Csiteri-csiteri csütörtök – Korpás Évi és zenekarának gyermekkoncertje
12 óra Havasréti Pál és Szokolay Dongó Balázs
13 óra Fitos Dezső Társulat: Falusi színek
14 óra Bognár Szilvia és Kónya István lantművész
15 óra Hajtva, húzva, tűrve, fűzve – Nemes Szilvia a Magyar Állami Népi Együttes táncművésze és az Imágó Tánc Társulat előadása
16 óra 40 éves a Téka Zenekar
17 óra Hazakísérlek – Gyergyó  régi népzenéjéből – Berecz András és zenekara
18 óra Széles András citeraművész és Berta Alexandra
19 óra Kiss Ferenc – Kiss Anna: Leánydícsérő (Szalóki Ági, Bognár Szilvia és Paár Júlia közreműködésével)
20 óra Magyar dudazenekar a tüzijátékig…
21 óra Téka Táncház
VASÁRNAP, AUGUSZTUS 21.
10 óra Körforgás – Szalóki Ági családi koncertje
11 óra Agócs Gergely és Agócs Julianna
12 óra Vendégünk Kína: báb, zene, tánc Shanxi és Guizhou tartományokból
13 óra Csercsel Énekegyüttes
14 óra A Magyar Dudazenekar koncertje  Ünnepi Díjátadó

a Népművészeti Egyesületek Szövetsége által alapított díjak átadásaA díjakat átadja Pál Miklósné, a Népművészeti Egyesületek Szövetsége elnöke; az Év Műhelye díjakat átadja Kékedi László, a Magyar Művészeti Akadémia Népművészeti Tagozat elnöke

15 óra Amerre én járok – Kubinyi Júlia, Kurdi Gábor és Puskó Márton koncertje
16 óra Örvénylő – a Fonó Zenekar koncertje
17 óra Szilágyi Áron és a Zoord
18 óra Parno Graszt koncert

Újvilágkert:

Pihenőkert – Mesében, muzsikában rejtezve –  Környei Alice babajátszója