A Fitos Dezső Társulat „Jövőnk a hagyomány” című táncszínházi előadásában a Kárpát-medence kimeríthetetlen és változatos tánckultúrájából nyerhetnek bepillantást egészen a Dunántúltól indulva zalai és somogyi , a moldvai és gyimesi csángó és a csodálatos csíki havasok székely táncain keresztül, a velünk élő nemzetiségek: a román kaluser és a virtuóz marosmenti cigány táncokon át.
Táncolja a Fitos Dezső Társulat tánckara, zenél Pálházi Bence Bandája.
Rendező-koreográfusok:
Kocsis Enikő Harangozó-díjas
Fitos Dezső a Népművészeti Ifjú Mestere, Harangozó-díjas, Érdemes Művész
A társulatról:
„Ars poeticánk alapja a hitelességre törekvés. Hűek vagyunk hagyományainkhoz, táncainkhoz, amelyek elsajátítása és bemutatása nem csupán magas szintű technikai tudást, de különleges kifejező erőt is igényel. A mozdulatnak ugyanis láttatnia kell azt a régről jövő erőt, amely minden táncművészeti ág alapja. Hiszünk a néptánc kortárs művészeti megmutatkozásában. Hisszük, hogy erejével, természetességével megszólítja a ma emberét!” (Fitos Dezső – Kocsis Enikő)
Fitos Dezső és Kocsis Enikő alkotópárosának munkássága meghatározó, példaértékű és útmutató a Kárpát medencei táncéletben. Nem csupán a magyarországi amatőr és hivatásos együttesek állandó alkotói, táncmesterei, de táboraikkal, kurzusaikkal a határon túli magyar amatőr csoportok és professzionális társulatok életében is évtizedek óta jelentős szerepet játszanak. A Kárpát-medence kulturális sokszínűsége, annak kimeríthetetlen folklórkincse, változatos és színes világa inspirálja őket. Előadásaik minden esetben az autentikus gyűjtésekre, tánc- és zenei anyagra épülnek, ugyanakkor a hagyománytisztelet mellett az előadó művészeti társműfajok bevonásával tágítva a határokat bátran kísérleteznek. A báb-, színház- és cirkuszművészetet, a táncművészet más ágait érzékenyen beépítik a magyar folklórkincsbe, s ezáltal olyan fúziók jönnek létre, amelyekben a néptáncra épülő egyéb alkotóelemek egymást erősítve hoznak létre eredeti műveket. Ezekkel a különleges, az alkotóelemek hitelességét megőrző, végeredményben egyedi alkotásokkal olyan közönségréteget is elérnek és a néptánc számára elhivatottá tesznek, amelyek számára a magyar folklór korábban ismeretlen volt.