Kiemelt Téma: Hímzés

Az augusztus 17. és 20. között zajló rendezvény kiemelt témája a hímzés, a magyar népi díszítőművészet egyik leggazdagabb – viszonylag kis területen belül is rendkívül sokrétű – és legváltozatosabb ága. A Mesterségek Ünnepe hímző műhelyeiben tájegységenként mutatják be azt a sokszínűséget, amit a népi és úri hímzésben alapanyag, motívumkincs és öltéstechnika tekintetében tapasztalhatunk. Hímzésekkel az átlagnál ünnepélyesebb darabokat látták el, éppen ezért nagy szerepe volt elsősorban is a népviselet különböző darabjain, párnavégeken, kendőkön, takarókon, abroszokon, de hímezték az egyházi szertartások kellékeit is.

Program helyszíne: Savoyai Terasz; hímzőpont

 

2017.08.17.

Csütörtök

Program A hímzések mesterei Tájegység
 

10:00-15:00

Tervezés, sablonkészítés, előnyomás Szuper Judit

 népi iparművész

Balaton-felvidék
Gyerekfoglalkozás Sütő Brigitta

 Népművészet Ifjú Mestere

Békési szűcshímzés

Hajdúsági szűrhímzés

Kalocsai hímzés

Matyó hímzés

Palóc hímzés

Hímzés bemutató Parragi Ágnes

népi iparművész

Hetési kötény
Hímzés bemutató Szabó Pál Antalné

népi iparművész

Jász
Hímzés bemutató Zeleiné Pap Bernadett

népi iparművész

Matyó
Koordinátor Tarsoly Andorné

népi iparművész

 
15:00-20:00 Tervezés, sablonkészítés, előnyomás Virágos Lajosné Kozák Anikó

népi iparművész

Furta
Gyerekfoglalkozás Nedényiné Törőcsik Anna

Hímző oktató

Békési szűcshímzés

Hajdúsági szűrhímzés

Kalocsai hímzés

Matyó hímzés

Palóc hímzés

Hímzés bemutató Csapó Frigyesné

népi iparművész

Rábaközi
Hímzés bemutató Jenei Anikó

Hímző oktató

Kalocsai
Hímzés bemutató Véghné Lőrincz Ágnes

népi iparművész

Hövej
Koordinátor Illés Vanda

Népművészet Ifjú Mestere

 

 

2017.08.18.

Péntek

Program A hímzések mesterei Tájegység
10:00-15:00 Tervezés, sablonkészítés, előnyomás Csapó Frigyesné

 népi iparművész

Rábaközi
Gyerekfoglalkozás Sütő Brigitta

 Népművészet Ifjú Mestere

 

Békési szűcshímzés

Hajdúsági szűrhímzés

Kalocsai hímzés

Matyó hímzés

Palóc hímzés

Hímzés bemutató Sukta Bertalanné

népi iparművész

Beregi
 Hímzés bemutató Szabó Pál Antalné

népi iparművész

Jász
 Hímzés bemutató Székely Erzsébet

 népi iparművész,

Csornai
Koordinátor Domján Zsuzsa

népi iparművész

 
15:00-20:00 Tervezés, sablonkészítés, előnyomás Pataki Miklósné,

népi iparművész, Népművészet mestere

Hevesi palóc
Gyerekfoglalkozás Dobosné Hajdu Anikó

 népi iparművész

Békési szűcshímzés

Hajdúsági szűrhímzés

Kalocsai hímzés

Matyó hímzés

Palóc hímzés

Hímzés bemutató Fekete Magdolna

Hímző oktató

Gömöri
Hímzés bemutató Fiser Józsefné

népi iparművész

Palóc-Nógrád
Hímzés bemutató Parragi Ágnes

népi iparművész

Hetési vállkendő
Koordinátor Dr. Illés Károlyné

 népi iparművész, Népművészet Mestere

 

 

2017.08.19.

Szombat

Program A hímzések mesterei Tájegység
10:00-15:00 Tervezés, sablonkészítés, előnyomás Pataki Miklósné,

népi iparművész, Népművészet mestere

Hevesi palóc
Gyerekfoglalkozás Misik Mónika

Hímző oktató

Békési szűcshímzés

Hajdúsági szűrhímzés

Kalocsai hímzés

Matyó hímzés

Palóc hímzés

Hímzés bemutató Koscsó Istvánné

népi iparművész

Egyházi- Úri
Hímzés bemutató Pinczésné Soós Gyöngyi

népi iparművész

Kunsági
Hímzés bemutató Szőkéné Bogár Erika

népi iparművész

Orosházi
Koordinátor Dr. Illés Károlyné

népi iparművész, Népművészet Mestere

 
15:00-20:00 Tervezés, sablonkészítés, előnyomás Dobosné Hajdu Anikó

 népi iparművész,

Furta
Gyerekfoglalkozás Dr. Illés Károlyné

népi iparművész, Népművészet Mestere

Békési szűcshímzés

Hajdúsági szűrhímzés

Kalocsai hímzés

Matyó hímzés

Palóc hímzés

Hímzés bemutató Jenei Anikó

Hímző oktató

Kalocsa
Hímzés bemutató Losonczi Ildikó

Hímző

Tisza-vidék
Hímzés bemutató Zeleiné Pap Bernadett

népi iparművész

Matyó
Koordinátor Tarsoly Andorné

népi iparművész

 

 

2017.08.20.

Vasárnap

Program A hímzések mesterei Tájegység
10:00-11:00 Tervezés, sablonkészítés, előnyomás Fiser Józsefné

népi iparművész

Palóc
Gyerekfoglalkozás Dr. Illés Károlyné

népi iparművész Népművészet mestere

Békési szűcshímzés

Hajdúsági szűrhímzés

Kalocsai hímzés

Matyó hímzés

Palóc hímzés

Hímzés bemutató Nedényiné Törőcsik Anna 

hímző oktató

Dél-Alföldi
Hímzésbemutató Dulai  Sándorné

népi iparművész

Galga mente
Hímzés bemutató Domján Zsuzsa

 népi iparművész

Zalai fehér
Koordinátor Illés Vanda

 Népművészet Ifjú Mestere

 
11:00-15:00 Tervezés, sablonkészítés, előnyomás Bergauerné Szabó Gyöngyi  Dél-szláv

 

 

 

Gyerekfoglalkozás Kincses  Ágnes

Népművészet Ifjú Mestere            

népi iparművész

Békési szűcshímzés

Hajdúsági szűrhímzés

Kalocsai hímzés

Matyó hímzés

Palóc hímzés

Hímzés bemutató Szegény Erzsébet

Hímző

Komádi
Hímzés bemutató Kovács Margit

Hímző

Drávaszög
Hímzés bemutató Rákosa Antalné

Hímző

Sárköz
Koordinátor Gergászné Horváth Ágnes

Hímző

                       

 

 

15:00-18:00 Tervezés, sablonkészítés, előnyomás Fiser Józsefné

népi iparművész

Palóc
Gyerekfoglalkozás Dr. Illés Károlyné

népi iparművész Népművészet mestere

Békési szűcshímzés

Hajdúsági szűrhímzés

Kalocsai hímzés

Matyó hímzés

Palóc hímzés

Hímzés bemutató Nedényiné Törőcsik Anna 

hímző oktató

Békési
Hímzés bemutató Dulai Sándorné

népi iparművész

Galga mente
Hímzés bemutató Domján Zsuzsa

 népi iparművész

Zalai fehér
Koordinátor Illés Vanda

 Népművészet Ifjú Mestere